Międzygórze

Nieopodal Kletna, bo tylko 12 km na południowy zachód, warto zatrzymać się w położonej wśród lasów wsi Międzygórze. Nie dość, że stara, pensjonatowa zabudowa w stylu alpejskim i norweskim wraz z drewnianym, XVIII-wiecznym kościołem św. Józefa wyglądają tu jak z bajki, to jeszcze działa w miejscowości Ogród Bajek, gdzie w otoczeniu zadbanej zieleni i pomysłowej architektury można spotkać Koszałka Opałka, Bolka i Lolka, smerfy, Strusia Pędziwiatra, Jasia i Małgosię, Kota w butach, Koziołka Matołka, Ducha Gór Rzepióra i wiele innych bohaterów znanych bajek, baśni i legend.

Figurki zrobione są m.in. z drewna, korzeni, patyków i szyszek co nadaje im fantastyczny, bliski naturze charakter. Sanktuarium Maryjne z 1782 r. na wzniesieniu Igliczna (845) wyrastającym na północy miejscowości choć murowane, z powodu swego ustronnego, malowniczego położenia, a także urokliwych dróg, jakie do niego prowadzą (np. szlak czerwony obok Wodospadu Wilczki) również wydaje się nieco bajkowe.

W ołtarzu świątyni znajduje się cudami słynąca figurka Matki Boskiej Śnieżnej Przyczyny Naszej Radości ukoronowana przez Jana Pawła II w czasie jego drugiej pielgrzymki do ojczyzny. Obok kościółka mieszczą się stacje Męki Pańskiej.


Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz