Wielkanoc w górach ---wielkanoc--- w Długopolu-Zdroju

Wielkanoc w górach w Długopolu-Zdroju zamiast u siebie lub u bliskich w domu - raczej mało popularny pomysł. Bo to i wyjeżdżać zdaniem niektórych w święta nie wypada, a sudeckie uzdrowisko na skraju Gór Bystrzyckich jakieś takie małe i niezbyt znane… Jednak po krótkim zastanowieniu, trochę niedorzeczny pomysł okazuje się mieć niezłą gromadkę niezaprzeczalnych zalet. Zwłaszcza w oczach tych, którzy pragną odrobiny ciszy i spokoju.

Planując Wielkanoc w górach w Długopolu można liczyć na to, że wszystko co potrzebne na tę okazję będzie przygotowane na miejscu, przez obsługę pensjonatu. Świąteczne, specjalne pakiety oferuje coraz więcej ośrodków wypoczynkowych. Wobec tego wielkanocni turyści mają z głowy całą gamę obowiązków w rodzaju gotowania (i zdobienia) tony jajek, białego barszczu, pieczenia ciast wszelakich (z obowiązkową babką) czy sprzątanie w każdym kącie domu.

Zaoszczędzony w ten sposób czas można wykorzystać na poznawanie okolicznych atrakcji oraz odpoczynek. Wielkanoc w górach w Długopolu stwarza ku temu sporo kuszących okazji. Urocze alejki Parku Zdrojowego, zabytkowe kościoły (jak XVIII-wieczna świątynia pw. św. Jerzego), klimatyczne kawiarenki - w tym tak oryginalne jak lokal urządzony w dawnym kościele ewangelickim - wiele malowniczych szlaków dla piechurów bądź rowerzystów, wspaniała przyroda, jak np. jaskinie Solna Jama i Niedźwiedzia… a także wszystko to, co czeka w najbliższej okolicy.

W końcu Długopole-Zdrój i pobliskie miejscowości to zdecydowanie coś więcej niż wyprawy w góry. Na Ziemi Kłodzkiej można wybrać się do wielu zabytków, muzeów, a nawet parków rozrywki. Zwykle na Wielkanockolejki do takich miejsc jak zamek w Międzylesiu, Ogród Bajek w Międzygórzu czy zjeżdżalni “Czarna Żmija” są właściwie marginalne. Nie ma mowy o wystawaniu przed kasami, z zasady wszystko idzie szybko i sprawnie. A wrażenia, jakie zapewniają placówki w rodzaju bystrzyckiego Muzeum Filumenistycznego, dawnych kopalni uranu w Kletnie czy traktującego o prehistorii Muzeum Ziemi, pozostaną w pamięci na długo.

Tak spędzona Wielkanoc w górach w Długopolu jawi się jako kusząca alternatywa dla kolejnego, przebiegającego według identycznego schematu świętowania w jak najszerszym gronie rodzinnym. Od czasu do czasu trzeba wyłamać się z tej rutyny, żeby odpocząć i miło spędzić czas, a później docenić chwile spędzone razem z najbliższymi.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oferta na Wielkanoc nad morzem w Bałtyk Resort w Rewalu.

Dodano: 2016-10-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz