Trasa rowerowa przez Międzygórze na Czarną Górę

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Do Międzygórza z Długopola Zdroju prowadzi prosta i łagodna 16-kilometrowa trasa. Wprawdzie biegnie bezustannie lekko pod górkę, to pokonanie ok. 350 m przewyższeń nie powinno trwać dłużej niż godzinę i 15 minut.

Asfaltowa droga prowadzi przez główne ulice Długopola Dolnego, Długopola-Zdroju i Długopola Górnego. Za tą ostatnią miejscowością należy odbić w kierunku Domaszkowa i dalej cały czas prosto aż do bajkowego Międzygórza.

Zaawansowani amatorzy kolarstwa mogą spróbować dojechać rowerem aż do Czarnej Góry, by tam spróbować swoich sił na trasach Parku Rowerowego. Za Międzygórzem zaczynają się jednak trudniejsze, leśne ścieżki. Raz że szutrowe i kamienne, dwa że zdecydowanie bardziej strome – szczególnie końcowy podjazd na sam szczyt.

W sumie pokonanie 1 km podjazdów na 25-kilometrowej trasie (od Długopola Dolnego licząc) to kwestia 2-3 godzin. Kto nie będzie czuł się na siłach, może zrezygnować z ataku na Czarną Górę i podjechać na dolną stację „Babci”, a na wierzchołek udać się wyciągiem.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja