Park rowerowy Czarna Góra

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Park Rowerowy Czarna Góra to jeden z najsłynniejszych i prawdopodobnie najlepszych ośrodków ekstremalnego kolarstwa górskiego w Polsce. Amatorzy tego typu dyscyplin mają zagwarantowane niezapomniane wrażenia. Organizowane są tutaj zawody profesjonalistów w downhillu i freeridzie, od zmagań o przysłowiowy puchar prezesa czy wójta, po imprezy rangi krajowego pucharu i Mistrzostw Polski.

Aktualnie na zboczach Czarnej Góry wytyczone są trzy dobrze i starannie przygotowane trasy. Gdyby nie jakość współczesnego sprzętu ochronnego, można by bez najmniejszego cienia przesady napisać, że przez naturalne i sztuczne przeszkody pędzi się dosłownie na złamanie karku. W trakcie zjazdów trzeba zachować koncentrację i wykazać się dobrą techniką na hopkach, głazach, korzeniach, skoczniach, ciasnych nawrotach i pozostałych atrakcjach parku rowerowego.

Trasa DH, nazywana również „mistrzowską”, to – jak chwalą się opiekunowie obiektu – miejscówka uznana przez środowisko i media tematyczne za najtrudniejszą i najbardziej wymagającą w całej Polsce. Bez doświadczenia nie ma co marzyć o spokojnym pokonaniu tego stromego i niebezpiecznego odcinka o długości ok. 1,3 km.

Freeride DH to najdłuższy (1,8 km) z miejscowych torów. Charakteryzuje się licznymi przeszkodami i możliwością przejazdu łącznikiem na Trasę DH, mniej więcej w połowie odcinka. Z kolei Freeride to najprostsza (co nie znaczy łatwa) trasa, na której większość utrudnień ma charakter naturalny.

O wygodny transport rowerzystów na szczyt dba kolej linowa o wdzięcznej nazwie „Babcia”.

Mini przewodnik

Rozbudowany ośrodek ekstremalnych konkurencji kolarstwa górskiego - takich jak freeride czy downhill. Na stokach Czarnej Góry wytyczono 3 długie, pełne terenowych przeszkód trasy. O skali trudności najlepiej świadczy fakt organizowania tutaj zawodów rangi Mistrzostw Polski. Wygodny transport rowerzystów i sprzętu na górę zapewniają wieloosobowe wyciągi linowe.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja