Jaskinia Radochowska

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niebieski szlak prowadzi dalej do Jaskini Radochowskiej będącej od czasu swojego odkrycia w 2 połowie XVIII w Radochowie, jednym z najchętniej odwiedzanych przez lądeckich kuracjuszy miejsc. Dziś, na skutek zniszczeń dokonanych przez nieszanujących jej wyjątkowości turystów, jest znacznie uboższa w występujące w niej stalaktyty, stalagmity, nacieki kaskadowe i draperie.

Jest to jaskinia krasowa powstała w pliocenie, na skutek wypłukiwania się rozpuszczalnych w wodzie marmurów. Jaskinia Radochowksa jest miejscem nocowania 5 gatunków nietoperzy.

Długość jej korytarzy sięga 500 metrów, z czego 300 metrów to trasa turystyczna. Po jaskini oprowadzają wykwalifikowani przewodnicy. Zwiedzanie jaskini możliwe jest zazwyczaj od 1 maja do 30 września.

Mini przewodnik

Była znana i oglądana przez kuracjuszy z Lądka już w XVIII w. Dopiero w latach ‘30 XX w., dzięki pracy byłego górnika, Heinricha Peregrina, możliwe stało się zwiedzanie Jaskini Radochowskiej od środka. Długość jej korytarzy szacuje się na 500 m, z czego ok. 300 jest osiągalne przez turystów. Niestety lata dewastacji pozbawiły ją większości pięknych form krasowych.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja