Jaskinia Niedźwiedzia

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Goszcząc w Sudetach Wschodnich, nie można pominąć królowej sudeckich jaskiń - Jaskini Niedźwiedziej usytuowanej we wsi Kletno oddalonej 12 km na południe od Lądka Zdroju. Początki jej odkrywania sięgają 1966 r. kiedy to w kamieniołomie Kletno III dokopano się do komory z namuliskiem, w którym znajdowało się sporo kości dużych ssaków, przede wszystkim niedźwiedzia jaskiniowego (stąd nazwa jaskini).

Jaskinia położona jest we wnętrzu góry Stromej (1166),długość jej korytarzy sięga ponad 2500 m, z czego 500 m udostępnionych jest do zwiedzania. O jej wyjątkowości stanowi przede wszystkim wspaniała szata naciekowa, na widok której zamykają się usta nawet najzagorzalszym komentatorom jej niezwykłej urody.

Mini przewodnik

Bezcenny skarb geologiczny z zachwycającą szatą krasową, odkryty ledwie w 1966 roku. Stało się to w trakcie eksploatacji kopalni marmuru. Jaskinia zawdzięcza nazwę znalezieniu licznym szczątkom prehistorycznych zwierząt, wśród których najwięcej było kości niedźwiedzia jaskiniowego. Odkryte korytarze mają ok. 2500 m długości, z czego 500 mogą zobaczyć turyści.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja