Huta Szkła Artystycznego

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Inaczej niż na Deptaku, w Hucie Szkła Artystycznego „Barbara” (al. Wojska Polskiego 58a) panuje osobliwe skupienie. Wszak jest to jedna z niewielu na Dolnym Śląsku czynnych hut szkła.

Jej goście stają się świadkami ręcznej produkcji szklanych arcydzieł, mogą obserwować nabieranie surówki na tzw. piszczel, wydmuchiwanie w drewnianej formie, mogą podziwiać gotowy wyrób, a w działającym przy hucie sklepie zakupić owoce pracy hutników i to po całkiem przystępnych cenach.

Huta Szkła w Polanicy-Zdroju stanowi atrakcję na skalę całego regionu i jest chętnie odwiedzanym miejscem przez przyjezdnych.

Mini przewodnik

Jedna z niewielu wciąż czynnych hut szkła na Dolnym Śląsku - powstała w latach ‘50 XX w. na miejscu kilku zlikwidowanych zakładów z innych branż, dzięki Janowi Myczce. Goście huty mogą nie tylko zakupić prawdziwe szklane arcydzieła, ale też dokładnie przyjrzeć się procesowi ich powstania: od przygotowania surówki, przez formowanie kształtu po dodawanie zdobień.

Galeria

Opinie

Anonim
18.04.2023 09:58

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
Adam
16.07.2017 15:19

Na zdjęciach huty szkła bardzo ładnie są wyksponowane kwiaty, może to "wytwórnia ogrodnicza" a nie szkła artystycznego. Trzeba to zmienić.

Anonim
6.08.2022 22:48

Tez czekałam na zdjęcie szkła a tu … kwiaty

Dodaj komentarz
Lokalizacja
Multimedia