Gminny Kompleks Sportowy Międzylesie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jedną z najgorszych rzeczy, które mogą spotkać turystów preferujących aktywne spędzanie czasu, jest brak odpowiedniej infrastruktury i zaporowe ceny. Tego typu rozczarowanie nie powinno spotkać sportowców-amatorów w Międzylesiu – jak dotąd wstęp na wszystkie obiekty nowoczesnego Gminnego Kompleksu Sportowego Międzylesie jest dla wszystkich darmowy.

Główną atrakcją międzyleskiego obiektu są baseny. Niecka sportowa posiada 6 torów o długości 25 metrów. Basen posiada osłonę w postaci pneumatycznego balona. Kompleks posiada również niecki rekreacyjne i dla dzieci, pełne dodatkowych atrakcji w rodzaju zjeżdżalni, fontann, biczy i armatek wodnych. Wygodnie opalać się można na szeregu leżaków.

Zespół obiektów sportowych uzupełniają boisko do siatkówki (z nawierzchnią... trawiastą),stoły do ping-ponga, szatnie oraz plac zabaw z huśtawkami, karuzelami itp. Niedaleko znajduje się miejski stadion z boiskiem do piłki nożnej oraz żużlową bieżnią.

Kompleks wybudowano na miejscu kąpieliska z 1885 roku. W latach '30 specjalnie dla mieszkającej w Międzylesiu medalistki igrzysk w Berlinie, Ruth Nitzsche, jeden z basenów wydłużono do olimpijskich rozmiarów – 50 metrów. Przez pewien czas obiekty były objęte ochroną jako zabytki, jednak postępujące zniszczenia i rozszczelnienie niecek doprowadziły całkowitego do zamknięcia zasłużonych basenów. Zakończona w 2013 r. gruntowna modernizacja kosztowała ok. 10 milionów złotych.

Mini przewodnik

Mały raj dla sportowców-amatorów i wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Można skorzystać ze stadionu piłkarskiego, boiska do siatkówki i badmintona (trawiastego),stołów ping-pongowych, a przede wszystkim - dwóch basenów. Część sportowa, o długości 25 m i z 6 wydzielonymi torami, posiada pneumatyczną osłonę. Jest też urozmaicona niecka rekreacyjna.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja