Główny Szlak Sudecki

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przez centrum Długopola-Zdroju przebiega czerwony szlak, prowadzący przez najbardziej interesujące miejsca w polskich Sudetach - Główny Szlak Sudecki. Znaczona ścieżka ma w sumie 440 kilometrów długości. Wytrwali wędrowcy mogą spróbować pójść z Długopola w kierunku wschodnim, na Śnieżnik (1426 m n.p.m.). Taka wyprawa to niespełna 24 km, na pokonanie których trzeba przeznaczyć przynajmniej 7 godzin – blisko 1,5 km przewyższeń to nie byle co.

Po drodze nie brakuje też dodatkowych atrakcji, usytuowanych bezpośrednio na szlaku lub w jego pobliżu: Sanktuarium Maria Śnieżna, wodospad Wilczki, Ogród Bajek – pretekstów do wydłużenia wycieczki nie brakuje. W razie potrzeby można skorzystać z usług schronisk, pod Igliczną (845 m) lub samym Śnieżnikiem. Od tego drugiego punktu Główny Szlak Sudecki skręca w stronę Czarnej Góry (1205 m),Lądka-Zdroju i dalej.

GSS na zachód od Długopola pozwala wyprawić się w Góry Orlickie. Pokonanie 9 km do Przełęczy Spalonej i schroniska Jagodna to ok. 3,5 h wędrówki nieznacznie, jednak cały czas pod górkę (w sumie 470 m przewyższeń). Dłuższe wycieczki w tym kierunku pozwolą dojść m.in. do Zieleńca, pobliskiego rezerwatu przyrody na torfowisku czy Dusznik-Zdroju.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja